Dne 18. června žáci prvního ročníku (třídy 1.A a 1.B) oboru praktická sestra a několik žáků ze tříd 1.E a 1.T spolu s paními učitelkami Klárkou Jaluvkovou, Zuzkou Jančářovou a Katkou Pelikánovou navštívili historické město Terezín a naše hlavní město Prahu.
Účastníci vyrazili o půl šesté ráno od školy. Po cestě byla zastávka u benzínky, kde byla krátká přestávka nejen na občerstvení. Po cestě mohli z oken autobusu vidět například památnou horu Říp. V Terezíně měli nejdříve asi hodinový prostor prohlédnout si Muzeum Ghetta v budově původní školy pro židovské chlapce. „Bylo to velmi emotivní, například číst po stěnách napsaná jména dětí, které prošly Terezínem…,“ vyjádřil se jeden z účastníků.
Po prohlídce muzea se autobusem přesunuli k Malé pevnosti, kde se obou skupin ujali průvodci a provedli je celým areálem. Žáci se například dozvěděli, kolik lidí přebývalo v jedné vězeňské místnosti, nebo jak se jen třem vězňům podařilo z Terezína utéct. Po prohlídce vyrazili do Prahy, kde byl rozchod. Domů se vrátili asi v půl desáté večer. Byl to krásný výlet, za který děkují paním učitelkám i skvělým řidičům CK KM TRAVEL. A na co asi nikdy nezapomenou? Co dokáže nenávistná propaganda udělat s lidskou myslí…
Na textu spolupracovali žáci z 1.A a 1.B: Terka, Jirka, Sofie, Elen, Ivana, Kája, Sisi, Zorča, Májka, Luki, Jessi, Teri, Verča, Terezka, Anet a Adélka