Vernisáž výstavy Osobnosti Uherskohradišťska

Na sklonku školního roku se v budově H školy uskutečnila vernisáž druhé a třetí části výstavy Osobnosti Uherskohradišťska.

Ukázka z výstavy
Ukázka z výstavy

Výstava byla postupně realizována ve třech etapách. Jejím záměrem od počátku bylo vytvořit cyklus o významných osobách, které se svým životem, prací či tvorbou zapsaly do novodobé historie regionu. Vybrané osobnosti se tak mohou stát inspirací pro mladé lidi, posílit jejich hrdost a sounáležitost s místem, ve kterém žijí. Svojí koncepcí má výstava přirozeným způsobem přispět k rozšíření vzdělávání a poznání.

První výstava byla připravena v roce 2020 Bc. Blankou Kupovou a Bc. Olgou Slivkovou a představila dvacet důležitých mužských osobností přelomu 19. a 20. století. Rok poté připravily PhDr. Pavlína Mikulcová a Mgr. Kateřina Pelikánová další část, která se zaměřila na osobnosti uherskohradišťského odboje. Cyklus byl završen expozicí o deseti neopomenutelných ženách regionu, jejíž autorem je etnograf Slováckého muzea Mgr. Jan Káčer.  

Pozvání na vernisáž přijali místostarostové města Uherské Hradiště PhDr. Ivo Frolec a Ing. Jaroslav Zatloukal, samotní autoři, paní Anna Maděričová, které je jeden z panelů expozice věnován, a zaměstnanci školy. 

Výstavu se podařilo zrealizovat s využitím dotace města Uherské Hradiště na podporu aktivit pro mládež a vzdělávání.