Úspěch studentů na soutěži EEICT 2021 na VUT v Brně

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně pořádala již 27. ročník tradiční studentské vědecké konference a soutěže s názvem STUDENT EEICT 2021.

STUDENT EEICT 2021
STUDENT EEICT 2021

Do této soutěže se svými zajímavými projekty mohou přihlásit studenti vysokých i středních škol.

Studenti oboru elektrotechnika naší školy Michal Paluřík a Miroslav Trchalík na soutěži s velkým úspěchem prezentovali svůj projekt Ekologický vařič s termoelektrickým nabíjením. Tento projekt si studenti vybrali sami, protože rádi cestují, pobývají v přírodě a mnohdy řeší problém s nedostatkem elektrické energie pro spotřebiče jako je telefon nebo svítilna. Při pobytu v přírodě často používají oheň pro ohřev vody nebo jídla a rozhodli se využít oheň i pro dobíjení akumulátorů. Podařilo se jim navrhnout a vyrobit plně funkční přenosný vařič, který je doplněn o modul s termoelektrickým nabíjením akumulátorů.

V letošním roce z důvodu protikoronavirových opatření nemohli studenti své projekty obhajovat přímo na elektrotechnické fakultě a museli se spojit s odbornou porotou prostřednictvím počítačové sítě a kamer. I přes tyto komplikace dokázali svůj projekt dobře obhájit a získali ocenění. 

Fotogalerie

10.5.2021 | Autor: Ing. Petr Hanáček, Ph.D. |