Třída 4.E v Praze

Ve středu 10.12. jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží ve Starém Městě. Cesta byla pro některé veselá, pro některé ospalá, ale ve zdraví jsme dorazili a ubytovali se v hostelu, který byl ideálně situován v centru pár kroků od Václavského náměstí

Praha, Národní divadlo
Praha, Národní divadlo

. Po lehkém odpočinku jsme vyrazili na Pražský hrad, kde jsme si s průvodcem prošli nejdůležitější části a zbytek jsme si mohli prozkoumat sami. Pak jsme se svižným krokem přesunuli na Petřín, kde byla dobrovolná návštěva rozhledny a zrcadlového bludiště a následoval rozchod. Večer nás čekalo představení "Dvě noci na Karlštejně" v divadle Kalich, hra z moderního prostředí se všem líbila a tak nás nabudila, že se nikomu nechtělo spát a protože jsme byli hodní, tak jsme si vysloužili prodloužení večerky o hodinu.

Druhý den dopoledne jsme byli na prohlídce Pražského židovského města. Po poledni následovala prohlídka Obecního domu, který byl úžasný stejně jako paní průvodkyně. Zbytek odpoledne jsme měli volno, které každý využil podle své chuti. Po setmění jsme šli na dvě náměstí zhlédnout laserovou show. Po show jsme se odebrali do kina na film Venom, na který jsme se všichni náramně těšili. Poslední den jsme navštívili muzeum čokolády, kde jsme mohli ochutnávat čokolády ze všech koutů světa. Na závěr jsme si každý vyrobili svou čokoládu a koupili nějaké suvenýry.

Poslední bod našeho programu byla prohlídka Staroměstské radnice, kde jsme prošli všechny 4 budovy. Byly to náročné dny, ale všichni jsme si výlet náramně užili a klidně bychom si jej zopakovali. 

V Praze bylo krásně :-)