STROJAŘI VE VELKÉM SVĚTĚ TECHNIKY V OSTRAVĚ

Čtvrtek 27. 9. strávila 2.C ve Světě techniky, vzrušujícím, moderním a otevřeném centru poznání a poznávání, které je realizováno na ploše cca 14 000 m2.

Svět techniky Ostrava
Svět techniky Ostrava

Po uhrazení vstupného jsme každý získali zelený identifikační terčík, který jsme si nalepili na viditelné místo :-) a pak již byl několikapatrový areál, plný interaktivních expozic, náš. Každý bádal podle svých preferencí a bylo z čeho vybírat. V jednotlivých světech, do kterých je expozice členěna, jsme mohli získat třeba 3D sken tváře, projít vizualizací rychlého zestárnutí, luštit matematické a jiné hádanky, pohrát si s vlnostroji, prolézt žlutým tunelem :-), přiblížit si nanosvět,  nejmodernější materiály a nejmodernější lékařské technologie, bezpočet poznatků z oblastí lidského života.

Ke zcela mimořádným zážitkům pak patřilo vystoupení Divadla vědy. Půlhodinová, poznatky a prožitky nabitá Science Show, se tentokrát zaměřila na efektní a dechberoucí chemické pokusy.

Nevynechali jsme ani dočasnou expozici „Klamária“ – pěti místností s desítkami nainstalovaných základních optických klamů, při kterých nás mozek mátl a ze kterých nás doslova přecházel zrak.

Poznání nás baví a tak jsme si výukový den opravdu užili.

Fotogalerie

27.9.2018 | Autor: Mgr. Marie Šiková a Mgr. Lenka Ševčíková |