Soutěž v první pomoci

Dne 6. 6. 2024 se konala školní soutěž v první pomoci. Probíhala ve Smetanových sadech v?Uherském Hradišti a zúčastnilo se jí celkem 12 tříčlenných družstev. Soutěžili žáci druhého ročníku oboru Praktická sestra.

Všechny týmy čekaly nelehké situace v podobě srážky na elektro-koloběžkách s?nutností zahájit neodkladnou resuscitaci u jedné ze zraněných dívek, ošetření otevřené zlomeniny, pomoci dětem po pádu ze stromu s podezřením na poranění páteře či opilým mladíkům, u kterých došlo k násilné potyčce. 

Mezi kritéria hodnocení patřila organizace práce a pohotovost na místě zásahu, činnost velitele družstva, technika ošetření, přivolání ZZS a dalších složek IZS. Po ukončení ošetření na každém stanovišti proběhl rozbor situace s odborníky a zhodnocení.  

Všechny týmy se k výzvě statečně postavily a předvedly kvalitní výkony. Vítězným týmem se staly studentky ze třídy 2. A., druhé a třetí místo obsadily studentky ze třídy 2. B. V rámci soutěže byla vyhlášena i kategorie nejlepší velitel soutěžního týmu. Tu obsadila studentka ze třídy 2. Z. Gratulujeme! 

Velké poděkování patří všem zúčastněným členům ZZS a HZS Uherské Hradiště, učitelům, kteří se podíleli na organizaci a přípravě žáků na soutěž. V?neposlední řadě studentům – figurantům, jejíchž herecké výkony působily velmi věrohodně a dodaly celé soutěži dramatickou atmosféru. 

Děkujeme a těšíme se na další vydařený ročník soutěže!