Školní kroužek plastikových modelářů

Po kovidové pauze se rozběhl v letošním školním roce 2021-2022 školní kroužek plastikových modelářů. Na naší škole je tato zájmová činnost již tradicí. Ačkoli se nejedná o masový koníček, vždy se od přelomu milénia našlo dost nadšenců z naší školy, kteří se rádi zabývají lepením věrných zmenšených kopií nejrůznějších aut, letadel a bojové techniky. Přes patnáct let se zde koná i školní soutěž Křídlo svatého Václava. V této činnosti pokračujeme i letos. Připravujeme několik následujících aktivit.

archivní fotografie
archivní fotografie

Tou první je činnost školního kroužku plastikových modelářů. Kroužek bývá každé úterý od 15 do 17 hodin v knihovně na budově P. Členy kroužku mohou být nejen žáci školy, ale srdečně zveme do našich řad i žáky sousedních škol. Od zkušených modelářů se mohou ti začínající dozvědět mnoho užitečných rad.

Na naší škole víme nyní o dobré desítce aktivních či bývalých modelářů. Spolu s nimi a s partnerským Klubem plastikových modelářů Uherské Hradiště se již nyní připravujeme na tradiční školní soutěž Křídlo svatého Václava, která bude v pátek 19. listopadu v naší škole. Vrcholem pak bude velká veřejná výstava Modelářský košt 2021 v sobotu 20. listopadu na Klubu kultury Uherské Hradiště, kam se sjedou i starší a zkušení modeláři z celé Moravy. A naše škola je spolupořadatelem této akce.

V neposlední řadě plánujeme výstavku modelů na škole spjatou s historickými událostmi a určitě také výlet do některého technického muzea.

V případě zájmu se pro další informace obracejte na vedoucího kroužku Mgr. Pavla Šupku.