Pohár za 1. místo přivezl barista Marek Mráz

V chladivý úterní den 14. 5. 2019 se vybraní žáci naší školy zúčastnili v Brně 19. ročníku soutěže v čepování, servisu piva a v míchání nápojů s pivem „BIRELL CUP 2019“.

Jedná se o soutěž jednotlivců z řad žáků gastronomických učebních oborů a hotelových škol. Soutěž pořádala Střední škola potravinářská a služeb Brno ve spolupráci s Plzeňským Prazdrojem a.s. a pod záštitou Asociace číšníků ČR. Příprava míchaných nápojů s pivem a běh s pivem bedlivě sledovaly komise složené z vybraných odborníků. Taktéž soutěž přípravy kávy probíhala pod odborným dohledem zkušených baristů. Na startovní listině bylo celkem 46 soutěžících a my jsme se dokázali umístit v těchto disciplínách: Barista Marek Mráz získal překrásné 1. místo, za překážkový běh s pivem získala Miroslava Kmínková 2. místo a barmanka Amálie Glosová za svoji vynikající chuť drinku 3. místo. Ostatní soutěžící žáci z naší školy, kteří se zúčastnili  těchto soutěží, se taktéž umístili do první poloviny výsledkové listiny: David Witoš, Nikola Zajvarová i barmanka Ivona Silná. Letošní brněnské klání mělo opět vysokou úroveň, i když soutěž díky špatnému počasí probíhala ve školní jídelně. Přesto dokázali naši žáci naprosto fantasticky zabodovat a přivézt ty nejcennější trofeje. Opět jsme ukázali, že umíme a že jsme na svá budoucí povolání dobře připraveni.