Pobyt v Modrém Kameni v únoru 2023 pohledem našich účastnic

Druhý únorový týden se konal další výměnný pobyt žáků v rámci Erasmu+ Vyměňme si šikovnost! Z naší strany vycestovaly na Slovensko dvě žákyně oboru cukrář a dvě žákyně oboru číšník-barman, servírka-barmanka. Děvčata shrnula průběh a náplň pobytu i své dojmy.

Pohled na město Modrý Kameň
Pohled na město Modrý Kameň

PONDĚLÍ

V pondělí jsme poznaly město Veľký Krtíš, kde jsme byly ubytovány v Hotelu Kaštiel, a Spojenou školu v Modrém Kameni. Odpoledne jsme po procházce do obchodu odpočívaly a těšily se na další dny.

ÚTERÝ

Ráno jsme vstaly a nasnídaly se v hotelu, snídaně byly formou švédských stolů, takže paráda, takto probíhaly snídaně každý den až do pátku. Poté jsem se jely podívat do školy, tam jsme se seznámily se žáky, kteří s námi trávili čas po zbytek týdne. Podívaly jsem se do výuky. Pak jsme poobědvaly, obsluhovali nás žáci oboru číšník. Odpoledne jsem se vydaly na hrad jménem Modrý Kameň.

STŘEDA

Dnes přišly na řadu praxe. Holky cukrářky pekly mimo jiné zákusek a my jsme připravily inventář na obědy a mohly poznat, jak to funguje v místní škole. Daly jsme si oběd a vyrazily na Haličský zámek, tam se nám moc líbilo. Poté jsem se jely podívat na synagogu a do muzea, to bylo taky super.

ČTVRTEK

Dnes jsme měly vyučování v různých třídách, měly jsme angličtinu, informatiku a ekonomiku. Líbilo se nám, jaké měli žáci pěkné vztahy s učiteli. Po povinnostech a obědě jsme vyrazily na bowling, to jsme si suprově užily.

PÁTEK

Krátký čas jsem strávily ještě ve škole. Před cestou domů jsme se chtěly rozloučit s žáky a učiteli. Dojalo nás to, ale bylo to milé. A hurá domů!!!

Chceme všem moc poděkovat za takovou možnost někam vyjet. Vážíme si toho, moc jsme si to užily.  

Bronislava Škárková a Elena Smíšková