Olympiáda v rodném jazyce

V magickém datu tohoto roku – úterý 22. 2. 2022 – se v přednáškovém sále naší školy uskutečnilo Školní kolo Olympiády v českém jazyce. A určitě ne náhodou se jej zúčastnilo zrovna 22 žáků naší školy, a to jedenáct dívek a stejný počet chlapců a jednalo se o žáky napříč všemi obory – maturitními i nematuritními.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

 Jako každý rok se soutěžící museli „popasovat“ s gramatickou i slohovou částí. Letošní slohové téma V naší rodině mám nejraději…zpracovali mnozí vtipně a zajímavě. Nejlépe si se záludnými úkoly poradily Lucie Borková (třída 2.B) a Kateřina Múčková (třída 2.T), které budou reprezentovat naši školu v okresním kole. Organizátorky akce – Mgr. Jana Kupková a Mgr. Kateřina Pelikánová – ocenily nejen hojnou účast, ale i snahu co nejlépe vyřešit úkoly a pečlivost všech účastníků při zpracování slohové části! I ti, kteří nedosáhli „na stupně vítězů“, se rozhodně za své výkony nemusí stydět. Všem patří velké poděkování!