Olympiáda v českém jazyce

Ve čtvrtek 19. prosince se v prostorách učebny P2 uskutečnilo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Letošní ročník této celorepublikové soutěže byl již čtyřicátý šestý a z naší školy si „češtinářské oříšky“ vyzkoušelo rozlousknout 12 soutěžících (z toho 4 chlapci).

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Úkoly jazykové (např. napsat, co vše může znamenat slovní tvar „leč“, nebo přesné vysvětlení frazému „jádro pudla“) i zadání slohové („Co všechno umí podzim“) nebyly ani letos snadné. Nejlépe si v češtinářském klání vedly Anna Daňková (1. místo) a Veronika Šobáňová (2. místo) ze třídy 2.A. Vítězky budou naši školu reprezentovat v okresním kole soutěže ve středu 29. ledna. Potěšitelné je, že těsně za dívkami se umístili chlapci, kteří, jak známo, často češtině příliš neholdují. David Čermák ze třídy 2.E vybojoval krásné 3. místo, následující dvě pozice pak obsadili Karel Půček a Dušan Macháň ze třídy 2.C. Nejen úspěšným řešitelům, ale všem zúčastněným patří velké poděkování za snahu a píli. I zde přece platí, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.