Odborná soutěž CZECH BARTENDERS ASSOCIATION TEAM CHALLENGE

V podzimním čase dne 25.10.2022 se studenti gastronomických škol z celé České republiky setkali na odborné soutěži ve vzdělávacím centru Abzac v Brně a měli možnost se utkat o první trofeje Czech Bartenders Association Team Challenge

CBA Team Challenge je novou týmovou soutěží pro juniorské vyznavače nápojové gastronomie, poprvé se konala letos na jaře. Primárně je určená pro čtyřčlenné studentské týmy středních gastronomických škol.

Každý tým se musí zapojit do čtyř z celkem šesti pořádaných disciplín – klasické barmanství, flairové barmanství, čajová mixologie, čajová degustace, baristika a čepování piva. Zúčastnit se ale mohou i jednotlivci. Zvítězí kolektiv, který dosáhne nejvyššího součtu bodů za jednotlivé disciplíny. Váhu disciplín v konečném výsledku upravuje koeficient zveřejněný pořadateli v propozicích.

Náš tým z hotelové části SŠPHZ sestavený ze studentek gastronomických oborů z třídy 3.H a 4.H byl velmi snaživý. V soutěžní kategorii Junior coctail competition Markéta Pekárková získala krásné 4. místo, Karolína Horsáková 5. místo Teatender Competition, rovněž i Anička Polehňáková 5. místo s asistentkou Terezou Petříkovou v Junior Flair Competition, Michaela Bidmanová soutěžila v kategorii Junior mistr kávy, Junior beer competition obhajovala Simona Kohoutová.

Celkem soutěžilo 13 týmů, plus jednotlivci. Náš soutěžní tým (sestavený ze 4 kategorií) obsadil z celkového počtu středních škol ČR 7. místo (Markéta, Karolína, Míša, Simona).

Mohu dodat, že jsem na všechny soutěžící studentky moc pyšná. Věnovaly spoustu svého volného času na přípravu. Jejich snaživost a píle jsou neskutečné, jsou skvělý tým. Všechny jsme se vzájemně podporovaly a pomáhaly si.

Studentky získaly nezapomenutelný zážitek i z jiného prostředí, než je škola. Den jsme si užily a budeme se těšit na další odbornou soutěž.