Na atletickém stadionu změřily síly děti z dětských domovů

V pátek 17. května se na stadionu v Uherském Hradišti sešlo téměř 100 mladých závodníků, aby se zúčastnili již 19. ročníku atletických závodů dětí z dětských domovů.

Atletické závody dětí z dětských domovů

Akce se zúčastnily děti z 10 dětských domovů, jmenovitě z Uherského Hradiště, Valašského Meziříčí, Kroměříže, Strážnice, Bojkovic, Zlína, Zašové, Vizovic, Mikulova a Uherského Ostrohu. Posledně jmenovaný – Dětský domov Uherský Ostroh je tradičním pořadatelem závodů. Soutěžilo se v klasických atletických disciplínách, děti byly rozděleny podle věku do několika kategorií. Všichni soutěžící se pustili do klání s nadšením a z plných sil a to i přesto, že mnohé disciplíny pro ně byly více než náročné. Běhalo se, skákalo, vrhalo a k tomu povzbuzovalo o sto šest. Děti prožily naplno celé dopoledne, ti nejlepší byli oceněni a stanuli na stupních vítězů. Samotná organizace takové soutěže není jednoduchou záležitostí, proto pořádající dětský domov požádal o spolupráci i naši školu. Zapojili se žáci 2. C – Vojtěch Skopal, Martin Šilhavý, Denis Struhár a Dominik Smažil, kterým patří za jejich pomoc velký dík. Akci přálo počasí, i přes vynaloženou námahu dětské obličeje svítily a stejně tak slunce nad nimi. Tak zase za rok.