Modelářský košt 2019

Ve dnech 6. a 7. 12. hostila naše škola tradiční modelářskou výstavu. Její základ sahá do roku 2001, kdy se konala první výstava Křídlo svatého Václava, určená především pro plastikové modeláře naší školy. Od roku 2016 došlo ve spolupráci s Klubem plastikových modelářů Uherské Hradiště k jejímu rozšíření o modeláře-seniory.

V pátek se dopoledne setkalo 25 žáků středních a základních škol (např. SŠL Kunovice, CZŠ Veselí nad Moravou, ZŠ Unesco a Za Alejí Uh. Hradiště, Gymnázium Strážnice) s 50 modely o cenu naší školy. Zvítězil Vojtěch Uřičář s diorámatem Leopard před Kryštofem Gabrielem (tank Pazer IV) a Filipem Kadlčkem (tank Tiger).

 V sobotu 7.12. se v tělocvičně naší školy sešlo na 120 modelářů, kteří s sebou přivezli 430 plastikových a papírových modelů aut, letadel, tanků, železniční techniky i neuvěřitelně podrobných diorámat. Návštěvníci si pochvalovali nejen prostornost, světlost a vzdušnost tělocvičny, ale především pohodovou předvánoční atmosféru, kdy se na poslední takové akci na Moravě setkají milovníci zmenšenin a vymění si bez rivality své dosavadní zkušenosti. Tuto soutěžní výstavu věnují organizátoři především propagaci tohoto tichého koníčku mezi mládeží, která jeho prostřednictvím spojí manuální zručnost se schopností organizace práce, trpělivostí a získáváním historického povědomí o vytvářeném modelu.

 Pokud by si někdo ze zájemců chtěl vyzkoušet plastikové modelářství, může navštívit školní modelářský kroužek každé úterý od 14.35 ve studovně na budově P. Rádi vás uvidíme!