Modelářská výstava Křídlo svatého Václava 2022

Již od roku 2001 se koná na naší škole Křídlo svatého Václava, výstava plastikových a papírových modelů spojená se soutěží.

účastnící soutěže
účastnící soutěže
V letošním roce se 18.11.2022 sešlo celkem 15 mladých modelářů jak ze školy naší, tak i ze SŠL Kunovice, SOŠaG Staré Město, ZŠ Traplice a ZŠ Veselí nad Moravou. Strávili příjemné dopoledne ve studovně, která se po tuto dobu změnila v dílnu, z níž po čtyřech hodinách vyšlo 15 krásných zmenšenin letadel, tanků, automobilů či figurek.

Zároveň probíhalo „lidové“ hlasování žáků a učitelů školy, na jehož základě byli oceněni majitelé nejobdivovanějších modelů z celkem 45 vystavených.
Třešničkou na dortu letošního programu byla přednáška pana PhDr. Daniela Švece, zapáleného propagátora osudů našich československých letců, osudů mnohdy hrdinských i tragických. Vybrané třídy prvního ročníku si s ním mohly spontánně popovídat a prohlédnout si neuvěřitelné množství dobových exponátů.

Tyto aktivity byly zahajovací akcí mnohem rozsáhlejší výstavy pro veřejnost Modelářský košt 2022, která následně proběhla na Klubu kultury v Uherském Hradišti o den později v sobotu 19.11.2022. I zde naši žáci opět získali mnohá ocenění.

Děkujeme projektovému oddělení i vedení naší školy za stálou podporu při organizování obou akcí, stejně jako Klubu plastikových modelářů Uherské Hradiště a Střední škole letecké Kunovice za spoluorganizaci.