Mezinárodní robotická soutěž RoboticTournament

Robotický tým naší školy se zúčastnil 14. ročníku mezinárodní robotické soutěže „Robotic Tournament“ v polském městě Rybnik.

Soutěžní tým SŠPHZ
Soutěžní tým SŠPHZ

Letošního ročníku se zúčastnilo 126 týmů z Polska, České republiky, Rumunska, Slovenska a Litvy. Celkem bylo v soutěži registrováno 457 robotů. 

Naši školu reprezentovali Pavel Kolaja z 1.E, Eva Kolajová z 1.A, Jakub Sádecký z 2.D a Šimon Žádník z 2.E. Tým soutěžil v disciplínách MiniSumo for LEGO, RoboDragRace for LEGO, RoboStrong for LEGO a Freestyle.  

Náš tým se svými roboty získal v disciplíně RoboDragRace for LEGO 11. a 13. místo za projetí trati 12m s časem 4,13s a 4,49s. V soutěži MiniSumo for LEGO ve velké konkurenci 69 robotů se podařilo dvěma našim robotům postoupit do finálové skupiny, ale v dalších soubojích už na stupně vítězů nedosáhly. V soutěži Freestyle jsme úspěšně prezentovali robota Tomiho.

Foto a video: Jakub Sádecký

Video

Pro zobrazení tohoto obsahu je nutné přijmout marketingové cookies. Klepnutím na tlačítko soubory povolíte a obsah bude možné zobrazit.