LET´S GO! - Steinfurt, Německo

S novým školním rokem se rozběhl také nový mezinárodní projekt s názvem EU-ProNet 4.0.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Na tomto novém technickém projektu spolupracují již tradičně kromě naší školy také technické školy z Německa, Norska, Islandu, Belgie a nově do našeho týmu přibyla také škola z Maďarska. Tentokrát je hlavním tématem projektu Průmysl 4.0. Pod koordinátorskou taktovkou německé školy se partneři společně pustili do nové výzvy. Během dvou let budou pedagogové a žáci společně pracovat na vývoji síťové výrobní linky s názvem EUROPA, která bude simulovat zesítěný výrobní proces se dvěma pracovními stanicemi: 3D tiskárna a stroj na třídění čipů.

První projektové setkání se uskutečnilo 25. – 27. září v Německu na koordinátorské škole Technische Schulen des Kreises Steinfurt. Zde se partneři projektu dohodli na rozdělení úkolů, nastavení komunikačních kanálů a společném postupu na projektu. Během meetingu také navštívili několik technických firem a poznávali město Steinfurt a jeho okolí.