Křídlo svatého Václava 2023

V pondělí 20.11.2023 se ve studovně naší školy konalo Křídlo svatého Václava, tradiční soutěž mladých plastikových a papírových modelářů. Jeho nedílnou součástí je již řadu let workshop zaměřený na slepování a barvení modelu. Akce proběhla za spolupořadatelství Klubu plastikových modelářů Uherské Hradiště jako součást velké modelářské výstavy Modelářský košt 2023.

účastníci soutěže
účastníci soutěže

Kromě našich žáků k nám zavítali i hosté ze Střední školy letecké Kunovice a ZŠ Traplice. Na výstavě soutěžilo celkem 13 žáků s 57 modely. Rekordmanem byl Stanislav Hýža, jenž přinesl sbírku 17 tanků! Rozhodčími soutěže byli tradičně žáci a učitelé naší školy, kteří rozhodli o tom, že se vítězkou stala Anežka Mikesková ze 2.A s modelem Knihovna Book Nook. Na dalších místech pak stanuli Stanislav Hýža, Jakub Sádecký, Šimon Guryča, Tobiáš Seryn (SŠL Kunovice) a Adam Lang. 

Smyslem naší soutěže, která na průmyslovce běží již přes 20 let (!), je realizovat přátelské setkání příznivců tohoto kdysi velmi populárního koníčku, jímž začínali kariéru mnozí budoucí technici a zároveň bývalí absolventi naší školy. Věřme, že i do budoucna se toto hezké a tiché hobby bude úspěšně rozvíjet.

Touto cestou děkujeme za krásné ceny, které věnovala naše škola i SŠL.

Mgr. Pavel Šupka a modeláři školy