Děvčata oboru hotelnictví a cestovní ruch napříč ročníky soutěžila v Ostravě jako tým Aneta a Aneta

Cílem soutěžících bylo sestavit zajímavý tematický zájezd s minimální dobou pobytu 5 dní pro novomanžele či k výročí svatby. Soutěžící nám představili různé kouty světa, zavítali jsme např. do Anglie, Švédska, Rakouska, Maroka, na Azorské ostrovy, do Thajska či Rumunska, dokonce až do Zambie. Všechny zájezdy byly velmi poutavé a inspirativní.

Náš tým ve složení Aneta Opluštilová (3.H) a Aneta Dufková (2.H) připravil zájezd Cestou necestou do Laponska, do nejsevernější části Finska. Děvčata sestavila odbornou práci včetně prezentace turistické destinace, trasování, itineráře, služebního programu, fakultativních výletů, podrobné kalkulace až po praktické rady a fotogalerii zážitků. Zároveň připravila turistickou brožurku pro zájemce a atraktivní prezentaci pro odbornou porotu s předvedením ukázky nabídky zájezdu potenciální klientce ve virtuální cestovní kanceláři. Součástí soutěže byl i vědomostní test ze zeměpisu světa.

V silné konkurenci nejlepších studentů středních škol sice děvčata tentokrát na nejvyšší příčky nedosáhla, ale samotný zážitek ze soutěže umocněný velkou pochvalou předsedkyně komise předčil naše očekávání. Opět jsme se přesvědčili, že se řadíme mezi top střední školy cestovního ruchu, které se dokáží prosadit a konkurovat ostatním na celorepublikových soutěžích s mezinárodní účastí. Anetě a Anetce patří veliké poděkování a poklona za odvedenou precizní práci.

Děkujeme za vzornou reprezentaci.