Je málo příležitostí na naší škole, kdy lze žákům interaktivním přístupem přiblížit dějiny naší země. Ale v úterý 23. června se to podařilo.
Žákyně a žáci tříd 3.Z a 3.E se společně s lektorkami společnosti Post Bellum přenesli do pohnuté doby 50. let 20. století. Na 3 hodiny se proměnili na sedláky, hostinské, bezzemky, kariéristy nebo kulaky, na manželky, syny, vnuky šumavské vesnice Úboč, do které přišla socialistická kolektivizace. V roli cizích lidí si zkusili představit, co by dělali a jak by reagovali na nátlak totalitního systému. Kdo by podlehl, kdy by odolával až do hořkého konce, kdo by se nechal zlomit. A kdo přes zjevnou nespravedlnost nakonec mlčel...
Náročné téma žáci přijali s pozorností. Živě reagovali na nečekané situace, ale byla kolem toho i přirozená legrace bezstarostného věku dospívání.
Po závěrečné sumarizaci a reminiscenci odcházeli obohaceni o osobní náhled na tuto dobu. Podle ohlasů žáků je důležité, aby se na žádné období dějin nezapomněla a aby měl člověk vždy možnost svobodné volby.
Aktivitu pro "své" žáky připravili Mgr. Pelikánová a Mgr. Šupka.