Další úspěch našich studentek na celorepublikové soutěži v cestovní ruchu!

Naše děvčata opět ohromila svými prezentačními dovednostmi na celostátní soutěži cestovního ruchu s mezinárodní účastí, tentokrát v Českých Budějovicích.

Dva soutěžní dny, dvě soutěžní kategorie a hned trojitý úspěch. V kategorii Přijeďte k nám, přijeďte za gastronomickými zážitky obsadily naše 2 soutěžní týmy děvčat hned 2. i 3. místo a v kategorii Po stopách generace na přelomu století, a to jen o pouhé 2 body na vítěze, konečné 2. místo.

Soutěžící Anna Hyžová a Adéla Moravčíková ze třídy 2.T představily ve svých krojích naše tradiční pokrmy a nápoje a svůj projev obohatily o pěveckou část. Ve druhé kategorii vystoupila děvčata v dobových kostýmech okrašlovacího spolku Calma Luhačovice a prezentovala rozvoj lázeňství na přelomu století při otevírání a žehnání pramenů. Za svůj výstup získala děvčata speciální cenu za umělecký dojem a za vřelý vztah ke svému kraji.

Druhý tým děvčat – Andrea Hubinková (2.H) a Tereza Kašná (3.H) – představil slovácké degustační šestichodové menu včetně nápojů, připravil porotě aperitivní koktejl slivoňka-pivoňka a pozval porotu do našeho krásného kraje. Ve druhé kategorii dívky prezentovaly výsledky marketingového výzkumu mapujícího změny v cestování před sametovou revolucí a dnes.

Děkuji všem děvčatům za vzornou a úspěšnou reprezentaci naší školy, neboť jsme letos ze šesti medailových pozic obsadili hned tři.  Skvělá práce, děvčata, gratuluji…


M. Janásová