Cvičení všech složek Integrovaného záchranného systému Zlínského kraje.

Ve čtvrtek 6. 12. 2018 mělo 20 studentek 1. ročníku oboru zdravotnický asistent jedinečnou příležitost se zúčastnit plánovaného cvičení všech složek Integrovaného záchranného systému Zlínského kraje.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Cílem cvičení bylo vyzkoušet si vzájemnou spolupráci při zásahu v nemocničním prostředí, kdy je nutné evakuovat větší počet osob, z nichž některé jsou navíc upoutány na lůžko. Nemocnice poskytla prázdné prostory novostavby interního pavilonu a využila tak příležitost prověřit evakuační plány a únikové cesty v nové budově, která by měla být zprovozněna na začátku příštího roku.

Cvičení se mimo jiné zúčastnili také zvláštní složky IZS, například policejní psovod se speciálně vycvičeným služebním psem na vyhledávání výbušnin a policejní pyrotechnik s dálkově řízeným robotem na zneškodnění výbušniny.

Naše studentky se ocitly v rolích pacientů/figurantů, mezi nimiž byli mnozí v závažném stavu upoutaní na lůžko a napojení na přístroje pro monitorování a podporu životních funkcí. Tímto získaly jedinečnou příležitost stát se i nezávislými pozorovateli celé akce a po celou dobu sledovat činnost jednotlivých zasahujících složek. 

Podle jejich slov to byla dobrá zkušenost a současně možnost, jak nahlédnout do zákulisí nemocničního prostředí hned na začátku svého studia.