Celostátní konference ENERSOL 2019

Ve dnech 21. a 22. března se v Pardubicích v přednáškovém sále fakulty chemicko-technologické uskutečnil 16. ročník celostátní konference ENERSOL 2019.

Žáci a žákyně středních škol reprezentačních družstev jednotlivých krajů ČR představili před odbornou porotou své práce zaměřené na využívání alternativních zdrojů energií, úspory energií, snižování emisí a hospodaření s vodou. 

Účastníci konference měli možnost shlédnout prezentace celkem čtyřiceti žákovských projektů v kategoriích ENERSOL a praxe (20), ENERSOL a inovace (10) a ENERSOL a popularizace (10).  

Členy reprezentačního týmu Zlínského kraje byli i Tadeáš Ondrůšek ze 4.E a Ondřej Slivečka ze 3.E.
Tadeáš prezentoval v kategorii Enersol a praxe práci "Solární powerbanka PowerSol V1". Práce vznikla pod vedením Ing. Jany Horákové a podíleli se na ní také Tadeášovi spolužáci Radim Křivák a Lukáš Urbančík. Porotě se práce líbila a Tadeáš bude reprezentovat Českou republiku na  mezinárodní konferenci Enersol 2019 v Senici.
Ondřej soutěžil se svojí prací "Stolní hra Voda od A po Z" v Kategorii Enersol a popularizace a obsadil krásné 3. místo.

Gratulujeme!