BIRELL CUP 2024

Dne 11. 5. 2024 vybraní žáci prezentovali naši školu na soutěži BIRELL CUP 2024 v Brně v čepování a servisu piva. 22. soutěžní ročník pořádala Střední škola potravinářská a služeb Brno ve spolupráci s Plzeňským Prazdrojem a.s.

 Kromě překážkového běhu s pivem bylo úkolem soutěžících načepovat během tří minut současně 1 x 0,5 l piva do ,,štucové sklenice“ výčepním kohoutem CELLI, 1 x 0,5 l do ,,krýglového skla“ výčepním kohoutem BAROKO a předložit k posouzení odborné porotě.

Žáky na soutěž připravila učitelka odborného výcviku Bc. Vladimíra Hlaváčková,

Z 54 soutěžících se naši žáci umístili:

Čepování piva

  • Slabý Tadeáš (3.L)          15. místo
  • Bursová Vendula (3.L)    20. místo 
  • Smíšková Elena (3.L)      22. místo        

Překážkový běh s pivem

  • Slabý Tadeáš (3.L)              5. místo
  • Bursová Vendula (3.L)      17. místo
  • Smíšková Elena (3.L)        21. místo

Letošní brněnské klání mělo opět vysokou úroveň a soutěž díky krásnému počasí probíhala na školním hřišti. Žáci v soutěži předvedli to nejlepší, co dovedou. Ukázali, že jsou na svá budoucí povolání dobře připraveni i přes to, že zrovna nedovezli poháry.