AKCE „ZACHRAŇTE MEDVĚDA“

Naše škola se opět stala místem VELKÉ OPERACE! Přesně řečeno „operace medvěda“ – tedy vzdělávací aktivity určené žákům základních škol, které už tradičně pořádáme.

Nejinak tomu bylo i 6. a 7. února 2024, kdy naši školu navštívilo 35 žáků 1. třídy ZŠ Větrná a 20 žáků ze ZŠ Osvětimany.  Děti si tak mohly vyzkoušet roli „operatéra“; prověřili jsme ale také jejich znalosti o fungování lidského těla a zručnost. Kromě operace pro ně byly připraveny zábavné úkoly, které měly přiblížit práci budoucích sestřiček. Naučily se tak správně umývat a dezinfikovat ruce, ale také manipulaci se stříkačkou. Na všech stanovištích je doprovázely studentky 1.A oboru Praktická sestra.

Odměnou pro ně byl „certifikát Malý zdravotník“ za zvládnutí všech úkolů a pro nás jejich radost a úsměv.