Absolutní vítězství v soutěži „Vítejte u nás“

Letos potřetí jsme se zúčastnili celorepublikové soutěže s mezinárodní účastí v cestovním ruchu s výstižným názvem „Vítejte u nás“ v Českých Budějovicích.

Soutěž je rozdělena na 2 části, 2 soutěžní dny, 2 soutěžní kategorie. Jedná o obhajobu připravených prezentací dle zadaných kritérií. Soutěží vždy tým = dvojice žáků. Letos byly zadány následující soutěžní kategorie: 1) „Přijeďte k nám, přijeďte za kulturním dědictvím“ a 2) „Po stopách… (aneb tato místa inspirovala významné osobnosti…)“ Soutěž se konala ve dnech 12. 6. a 13. 6. 2019 na malé scéně DK Metropol v centru Českých Budějovic za podpory řady významných osobností a institucí (včetně médií) a byla doplněna pestrým doprovodným programem.

Naše soutěžící děvčata si připravila prezentaci s obhajobou na téma „Jízda králů Vlčnov“ a „Joža Uprka“. Děvčata druhého ročníku z 2. H, konkrétně Eliška Lukášová a Kateřina Juříková, to neměla v konkurenci českých a slovenských i starších soutěžících vůbec jednoduché. Přesto odvedla vynikající výkon. Soutěžní kategorie se hodnotily zvlášť a hrdě se můžeme pochlubit krásným 2. místem v první soutěžní kategorii a 1. místem ve druhé soutěžní kategorii. V konečném součtu bodů obou kategorií jsme získali jednoznačné prvenství. Naše Eliška Lukášová získala navíc ještě ocenění za nejlepší individuální výkon v celé soutěži (z 24 soutěžících).

Děvčata si kromě krásných hodnotných cen odnášejí úžasné zážitky, poznatky a obohacení do další práce v cestovním ruchu.